رفتن به بالا

طرحی نو در امتداد افق فارس

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 4 August

طی آئینی، تفاهم نامه همکاری میان «مرکز آموزش عالی لامرد» و «اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لامرد» به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری افق فارس، این تفاهم نامه با محوریت گسترش همکاری‌های پژوهشی و علمی، برگزاری جشنواره ها، دوره های آموزشی، وبینارها در زمینه شناساندن و تبیین ظرفیت های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان لامرد به امضا «بلاغت» رئیس مرکز آموزش عالی لامرد و «رئیسی» رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لامرد رسید.

بلاغت با تاکید بر این که ماموریت دانشگاه های نسل چهارم علاوه بر آموزش مباحث علمی، انتقال فرهنگ و در مراحل بعد نقد و توسعه ی آن است، افزود: وظیفه ی دانشگاه ها ورود به مسایل فرهنگی- اجتماعی و همکاری در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی و نیز شناساندن ظرفیت ها و میراث مغفول مانده فرهنگی و اجتماعی است.
رییسی در جریان امضا این تفاهم نامه اظهار کرد: این اولین دیدار و همکاری یکی از مراکز آموزشی با اداره میراث فرهنگی در زمان تصدی اینجانب است. وی اضافه کرد: در حوزه میراث فرهنگی حدود ۷۰ اثر ثبتی در منطقه لامرد وجود دارد که شباهت های این آثار در نقاط مختلف با فاصله ی بسیار، نشان از شباهت های فرهنگی در کل منطقه ی لامرد و مهر دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.