رفتن به بالا

طرحی نو در امتداد افق فارس

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 4 August

مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی دکتر حیاتی لامرد اعلام کرد:‌محققان این پژوهش‌سرا از شکر، الکل ۷۰درصد تولید کردند.

مصطفی رفیعی سه‌شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا اضافه کرد: باتوجه‌به نامگذاری سال ۱۳۹۹ باعنوان جهش تولید و با هدف مبارزه با ویروس کرونا و کمک به ارتقای بهداشت و سلامت عمومی جامعه در مراکز اداری و آموزشی، این پژوهش‌سرا دست به کار تولید مایع ضدعفونی‌کننده با پایه الکل طبی ۷۰درصد شد.

وی افزود: این مایع ضدعفونی‌کننده با استفاده از روش صنعتی تخمیر و تقطیر طی فرایندی ۱۴ روزه، از شکر تهیه شده است و امکان تهیه الکل از خرما، مویز و آب پنیز نیز با همین روش وجود دارد.

رفیعی با بیان اینکه این فرایند هم‌اکنون توسط سه تن از پژوهشگران این پژوهش‌سرای دانش‌آموزی صورت می‌گیرد، بیان کرد: از این مایع ضدعفونی‌کننده برای استفاده‌های بهداشتی شخصی یا در دستگاه‌های ضدعفونی استفاده خواهیم کرد و در حال حاضر در هر دوره ۱۴روزه ۲۰ لیتر تولید می‌شود؛ اما درصورت حمایت امکان تهیه و تولید این مایع‌ ضدعفونی‌کننده تا ۵۰۰ لیتر وجود دارد.

مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی دکتر حیاتی لامرد گفت: شهروندان با اعلام وضعیت قرمز کرونایی در این شهرستان در تهیه مایع ضدعفونی کننده دچار مشکل شده بودند و اینگونه اقدامات می‌تواند سلامت جامعه و رعایت بهداشت عمومی را تضمین کند.

او اظهار کرد: این مایع ضدعفونی‌کننده در حال حاضر با قیمت لیتری ۶۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و تمام درآمد حاصل از آن صرف امور پژوهش‌سرا شامل برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات خواهد شد.

براساس رنگ‌بندی تعیین شده شهرستان لامرد هم‌اکنون در وضعیت آبی قرار گرفته‌ است.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.