رفتن به بالا

طرحی نو در امتداد افق فارس

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • الجمعة ۱۸ شوال ۱۴۴۳
  • 2022 Friday 20 May

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از پرداخت معوقات مرداد ماه کارگران پیمانکاری شرکت پالایش پارسیان سپهر، در هفته جاری خبر داد.

سهراب مختاری، در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اعتصاب کارگران پیمانکاری شرکت پالایش پارسیان سپهر، گفت: «بیش از هزار نفر از کارگران این شرکت، معوقات مرداد و شهریور سال جاری خود را دریافت نکرده‌ا‌ند. از کارگران خواستیم که اختلاف خود با شرکت را به ادارات کار ارجاع دهند تا خارج از نوبت به آن رسیدگی کنیم.»

وی با بیان اینکه تاخیر در پرداخت‌ها بیش از یک سال ادامه داشته است، گفت: «جدا از اینکه پیمانکار باید معوقات کارگران را پرداخت کند، کارفرما نسبت به پرداخت معوقات مرداد و شهریور ماه این کارگران مسئول است و باید آن را محاسبه و پرداخت کند. بنابراین، مسئولیت‌ پیمانکار، رافع تعهدات کارفرما نیست.»

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه کارگران انتظار دارند که معوقاتشان را به موقع دریافت کنند، گفت: «شرکت متعهد شده است که معوقات مرداد ماه کارگران را در هفته جاری پرداخت کند؛ اما به هر شکل از کارگران می‌خواهیم که اختلافات روابط کار را به مرجع رسیدگی ادارت کار محلی ارجاع دهند.»

مختاری با بیان اینکه کارگران اعتراض خود را تنها از طریق اداره کار پیگیری کنند، گفت: «از کارگران شرکت پالایش پارسیان سپهر و کارگران تمامی شرکت‌ها می‌خواهم که اگر کارفرمایان و پیمانکاران آنها به تعهداتشان عمل نکردند، دادخواست‌های خود را به ادارات کار ارئه دهند تا خارج از نوبت به آنها رسیدگی کنیم.»

وی افزود: «حفظ آرامش در شرکت‌‌ها و حل اختلاف از طریق مکانیزم‌های پیش‌بینی شده در قانون کار، تنها راه رسیدگی قانونی به مطالبات کارگران است. از کارگران پالایش پارسیان سپهر می‌خواهم که اگر مطالبات خود دست نیافتند، از طریق اداره کار رسیدگی به دادخواست خود را پیگیری کنند.»

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.